Vizyonumuz

Toplayıcılık ekonomisi ve göçebe yaşam biçimi, tarım ekonomisi ve köy yaşamı, sanayi ekonomisi ve şehir yaşamından sonra yeni ekonomiye adım atıyoruz. Sanayi ötesi ekonomi, bilgi ekonomisidir. Küresellik yaşam biçimidir. 21.yüzyıl ilk yarısı bu geçişle karekterizedir. Yeni çağda, tüm organizasyonlar proje, tüm projeler arge, tüm arge faaliyeti patent, tüm mübadele lisans odaklı olacaktır. Bilgi ekonomisinde, bireyler doğanın bir bölümünde uzmanlaşacak; konusu insan olan tüm işler amatörleşecek; herkes teknoloji, işletme, politika, devlet konusunda bilgili olacaktır. Hiç kimse yönetme, yargılama, temsil etme, korunma hakkını devretmeyecek; bu hakları, doğrudan kendileri kullanacaktır. Organizasyonlar yenilikçi esnek küçük birimlerin küresel ağlarına dönüşecektir. Dünya ekonomisinin entegrasyonuyla oluşacak bilgi toplumu, dünyada tek pazar, tek dil, tek kültür, tek devlet, tek din demektir. Türkler, bir kere devlet kurmuş, asırlardır aynı devleti, rejim değiştirerek sürdürmüş ve dünyada, birden çok kez liderlik yapmış, tek millettir. 21. yüzyıl, dünyadaki yayılmışlıkları, tüm kültürlere açık olma tecrübesiyle Türklerin liderliğinde şekillenecektir. Dünya toplumu için ileri...

 

 

Misyonumuz
80’ li Yıllar… 


Akıncısı, ülkücüsü, devrimcisi, batılı misyon çerçevesinde ülkenin seçkinlerinin birbirleri ile çatıştırdığı ülkenin geleceği gençler… 80’li yıllar, dünyada üretim tarzını baştan aşağı yenileyen bilgi ve iletişim teknolojileri devrimi, çatırdayan devletçi ekonomi ve iki kutuplu dünya diplomasisi…. Ne ve nasıl yapmalı? Yerelden kalkarak, küresel süreçlere uyumluluk ama çeşitliliği abartmadan sürekli geliştirerek…. Bu sebeple hep ARGE ile ilgilendik, hep KOBİ iş birliği ile ilgilendik.
 

HAS TIP MERKEZİ Türkiye’de ilk aile hekimliği merkezini kurdu. Aile Hekimliği yasasının hazırlanmasında Sağlık Bakanlığına destek verdi. Has Tıp Merkezi,Türkiye’de ilk ayaktan sağlık sigortası sistemini kurdu. OYAK SİGORTA A.Ş., Türkiye çapında sistemi pazarladı ve Türkiye’de tüm sigorta şirketleri ayaktan sağlık hizmetlerini sözleşme kapsamını almaya başladılar.

HAS HUKUK BÜROSU, HAS BİLGİ İŞLEM İzmir Martı yazılımının icramatik yazılımından sonra Türkiye’de ilk entegre Hukuk Büro Otomasyon yazılımını gerçekleştirdi. İlk defa Ankara adliyesinde Bilgisayar çıktılarını basılı form olarak kullanılmaya başladı. Bugün Türkiye’de kullanılan UYAP Ulusal Yargı Projesinin esin kaynağı oldu.

ANKA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ Türkiye’de ilk uykuda solunumu düzenleyen tıbbi cihazları geliştirdi.

SANTANA DERİ Türkiye’de ilk devekuşu derisini tabakladı. Türkiye’de ilk bitkisel tabaklama reçetesi geliştirdi.

MALATYA PAZARI Türkiye’de ilk defa çerezlik ayçekirdeği standartlarını belirledi. Dünya’da ilk defa çerezlik kabak çekirdeği standartlarını belirledi. Türkiye’de ilk gıda sanayisinde endüstriyel ölçekli mikro dalga fırın üretimini gerçekleştirdi.

ÖZÇINARLAR MADENİ YAĞ Türkiye’de ilk motorsikletler için motor yağı üretimi gerçekleştirildi.

MAKEL ELEKTRİK Türkiye’de ilk akıllı elektrik sayacı geliştirildi.

PANAROMA İNŞAAT İstanbul’da ilk sivil kentsel dönüşümü PANAVIA projesini İstinye’de gerçekleştirdi.

YETEROĞLU KUYUMCULUK Cunda Melina Konakları, Menemen Serboy Evleri projelerini tamamladı.

COŞKUNLAR PASLANMAZ Marmaris turunçta İllusion projesi için arsa geliştirme yaptı.

ESESTAŞ İNŞAAT, YETEROĞLU KUYUMCULUK, MANDIS PIRLANTA, KFS FERMUAR ve MİNYAR GIDA yatırımcı iş birlikleri ile Cemre Yaşam Evleri projesi tamamlandı.

30 yıldır yeniliğin ve dayanışmanın destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.

 
Ekibimiz
Dr. Besim Serdar Çorapçıoğlu, Strateji Danışmanı 
besimcorapcioglu@bilgiekonomisi.com.tr

1960 Ankara doğumlu. Hacettepe Tıp mezunu. Bilgi Teknolojileri ve İşletme Yönetimi lisansüstü eğitimleri aldı. HÜTFÖD (Öğrenci Derneği), Yıldızşehir Konut Yapı Kooperatifleri Birliği, USİAD (İşadamı Derneği) sivil örgütlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. 13 yıl kurucusu ve başkanı olduğu sağlık, yazılım, danışmanlık alanlarında hizmet veren HAS A.Ş.'yi yönetti. Türkiye'de ilk aile hekimliği uygulayıcısıdır. Türkiye'de ilk entegre e-hukuk uygulamasını başlatmıştır. İTÜ'de ilk üniversite-sanayi işbirliği projeleri yönetiminde yer aldı. İTÜ'de Türkiye'de ilk uyku cihazı üretimini gerçekleştirmiştir. Malatya Pazarı A.Ş. CEO'su olarak franchising uygulaması başlatmıştır. Halen kurumsal strateji danışmanlığı yapmaktadır. 

Av. Ayten Çorapçıoğlu,
Hukuk Danışmanı
ayten@bilgiekonomisi.com.tr

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 02.10.1963 tarihinde doğmuş , evli, iki çocuk annesidir. 1983-1987 yıllarında Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi'nde yüksek öğrenimini tamamlamıştır. Lisans eğitiminin yanısıra Avrupa Birliği Hukuku seminerleri, İthalat ve ihracat rejimleri seminerleri, marka ve patent hukuku seminerleri ile eğitim hayatını zenginleştirmiştir. Uzmanlık alanı şirketler hukuku; kuruluş, birleşmeler, devralmalar,yeniden yapılandırma, gayrımenkul hukuku, kentsel dönüşüm çalışmaları, kooperatifler hukuku, borca batıklık süreç ve yönetimi , malpraktis davaları, idare ve vergi hukuku uygulamalarıdır. Meslek hayatına 1988-1999 yılları arasında Ankara’da serbest avukatlık faaliyeti ile başlamış, 1999-2001 yıllarında Ankara’da bir sağlık kuruluşunda koordinatörlük, 2001-2009 yıllarında Ergenç Hukuk Bürosunda kıdemli avukatlık ile devam etmiş ve çalışma hayatına 2009 Haziran ayından itibaren Besim Çorapçıoğlu ile birlikte yarattıkları Bilgi Ekonomisi markası altında devam etmektedir.

Av. İbrahim Ülkü Er,
Ege ve Akdeniz Temsilcisi 
ulkuer@bilgiekonomisi.com.tr
Sertan Yeşiltaş
Gayrimenkul Danışmanı
sertanyesiltas@bilgiekonomisi.com.tr

İzmir Narlıdere ilçesinde 1973 yılında doğmuş, evli ve bir çocuk babasıdır. İzmir Özel Çamlaraltı Koleji ve İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2004 mezunudur. Hukuk eğitimi yanında finansal analiz ve finansal yönetim, hisse senedi tahvil ve bono piyasaları konusunda sertifika sahibidir. Bilgi Ekonomisi Danışmanlık Şirketi'nin Ege ve Akdeniz bölgelerindeki gayrimenkul alım-satım, proje geliştirme, kiralama ve hukuki  işlemleri yerine getirmektedir.

Hicran Sezer,
Ticari İstihbarat Asistanı
hicransezer@bilgiekonomisi.com.tr

1979 Sivas doğumlu. 1996 Kağıthane Lisesi mezunu. İş hayatına Perpa Ticaret Merkezi Merpa Büro Sistemlerinde satış ve muhasebe departmanlarında başladı. Kariyerine Perpa Tic.Merk. Teknik Malz. şirketinde aynı departmanlarda devam etti. Argon Teks. firmasında kumaş ve aksesuar bölümünde müşteri temsilciği yapmıştır. 

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

© 2018 Bilgi Ekonomisi Danışmanlık


İLETİŞİM

Bilgi Ekonomisi Danışmanlık Park Maya Sitesi, Yıldırım Oğuz Göker Cd. Carlton 17, D:3, K:1 Akatlar - Beşiktaş / İstanbul

Telefon : 0 (532) 111 66 51
E-posta: info@bilgiekonomisi.com.tr