BİZ KİMİZ?

VİZYONUMUZ


Toplayıcılık ekonomisi ve göçebe yaşam biçimi, tarım ekonomisi ve köy yaşamı, sanayi ekonomisi ve şehir yaşamından sonra yeni ekonomiye adım atıyoruz. Sanayi ötesi ekonomi, bilgi ekonomisidir. Küresellik yaşam biçimidir. 21.yüzyıl ilk yarısı bu geçişle karekterizedir. Yeni çağda, tüm organizasyonlar proje, tüm projeler arge, tüm arge faaliyeti patent, tüm mübadele lisans odaklı olacaktır. Bilgi ekonomisinde, bireyler doğanın bir bölümünde uzmanlaşacak; konusu insan olan tüm işler amatörleşecek; herkes teknoloji, işletme, politika, devlet konusunda bilgili olacaktır. Hiç kimse yönetme, yargılama, temsil etme, korunma hakkını devretmeyecek; bu hakları, doğrudan kendileri kullanacaktır. Organizasyonlar yenilikçi esnek küçük birimlerin küresel ağlarına dönüşecektir. Dünya ekonomisinin entegrasyonuyla oluşacak bilgi toplumu, dünyada tek pazar, tek dil, tek kültür, tek devlet, tek din demektir. Türkler, bir kere devlet kurmuş, asırlardır aynı devleti, rejim değiştirerek sürdürmüş ve dünyada, birden çok kez liderlik yapmış, tek millettir. 21. yüzyıl, dünyadaki yayılmışlıkları, tüm kültürlere açık olma tecrübesiyle Türklerin liderliğinde şekillenecektir. Dünya toplumu için ileri...


MİSYONUMUZ


80’ li Yıllar…


Akıncısı, ülkücüsü, devrimcisi, batılı misyon çerçevesinde ülkenin seçkinlerinin birbirleri ile çatıştırdığı ülkenin geleceği gençler… 80’li yıllar, dünyada üretim tarzını baştan aşağı yenileyen bilgi ve iletişim teknolojileri devrimi, çatırdayan devletçi ekonomi ve iki kutuplu dünya diplomasisi…. Ne ve nasıl yapmalı? Yerelden kalkarak, küresel süreçlere uyumluluk ama çeşitliliği abartmadan sürekli geliştirerek…. Bu sebeple hep ARGE ile ilgilendik, hep KOBİ iş birliği ile ilgilendik.

HAS TIP MERKEZİ Türkiye’de ilk aile hekimliği merkezini kurdu. Aile Hekimliği yasasının hazırlanmasında Sağlık Bakanlığına destek verdi. Has Tıp Merkezi,Türkiye’de ilk ayaktan sağlık sigortası sistemini kurdu. OYAK SİGORTA A.Ş., Türkiye çapında sistemi pazarladı ve Türkiye’de tüm sigorta şirketleri ayaktan sağlık hizmetlerini sözleşme kapsamını almaya başladılar.

HAS HUKUK BÜROSU, HAS BİLGİ İŞLEM İzmir Martı yazılımının icramatik yazılımından sonra Türkiye’de ilk entegre Hukuk Büro Otomasyon yazılımını gerçekleştirdi. İlk defa Ankara adliyesinde Bilgisayar çıktılarını basılı form olarak kullanılmaya başladı. Bugün Türkiye’de kullanılan UYAP Ulusal Yargı Projesinin esin kaynağı oldu.

ANKA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ Türkiye’de ilk uykuda solunumu düzenleyen tıbbi cihazları geliştirdi.

SANTANA DERİ Türkiye’de ilk devekuşu derisini tabakladı. Türkiye’de ilk bitkisel tabaklama reçetesi geliştirdi.

MALATYA PAZARI Türkiye’de ilk defa çerezlik ayçekirdeği standartlarını belirledi. Dünya’da ilk defa çerezlik kabak çekirdeği standartlarını belirledi. Türkiye’de ilk gıda sanayisinde endüstriyel ölçekli mikro dalga fırın üretimini gerçekleştirdi.

ÖZÇINARLAR MADENİ YAĞ Türkiye’de ilk motorsikletler için motor yağı üretimi gerçekleştirildi.

MAKEL ELEKTRİK Türkiye’de ilk akıllı elektrik sayacı geliştirildi.

PANAROMA İNŞAAT İstanbul’da ilk sivil kentsel dönüşümü PANAVIA projesini İstinye’de gerçekleştirdi.

YETEROĞLU KUYUMCULUK Cunda Melina Konakları, Menemen Serboy Evleri projelerini tamamladı.

COŞKUNLAR PASLANMAZ Marmaris turunçta İllusion projesi için arsa geliştirme yaptı.

ERSA YAPI Küçükçekmece'de Quality projesini tamamladı.

GBL KIYMETLİ MADENLER VE DIŞ TİC.AŞ. İstanbul'un en büyük altın rafinesini kurdu.

ÖZ İNŞAAT Ankara Yenimahalle'de Mehmet Emin Erdoğan İş Merkezi'ni yerleşime açtı.

ESESTAŞ İNŞAAT Bilecik Cemre Yaşam Evleri projesini geliştirdi.


30 yıldır yeniliğin ve dayanışmanın destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.